Przydatne kostki sensoryczne

Narodziny dziecka z pewnością są przełomowym momentem w życiu rodziców, bo od tego momentu już nic nie będzie takie samo. Pielęgnacja, karmienie, zabawa i usypianie będą na pierwszym miejscu. Rozwój maluchów przebiega bardzo szybko, dlatego trzeba im poświęcać sporo czasu, aby za nimi nadążyć. Na pewno konieczne są mądre zabawki.

Do czego służy kostka sensoryczna?

kolorowe kostki sensoryczne dla dzieciOd kiedy maluch nauczy się siedzieć, chwytać i raczkować, to zabawie nie będzie końca. Niemowlak będzie chciała wszystkiego dotknąć, wziąć do buzi i próbować się bawić na swój sposób. Na etapie nauki chwytania, warto wspomóc dziecko odpowiednimi zabawkami, która sprawią, że będzie ono się jeszcze więcej uczyło nowych rzeczy. Kolorowe kostki sensoryczne dla dzieci są idealnym rozwiązaniem, ponieważ dostarczają mu jednoczenie wielu różnych bodźców. Tak małe dziecko dopiero poznaje świat i nie wie, że coś może szeleścić, strzelać czy  być ciepłe lub zimne. W sprzedaży dostępne są kostki sensoryczne wykonane z miękkiego pluszu, bawełny, drewna czy plastiku. Każda z nich będzie zawierać inne elementy sensoryczne, które będą w różnorodny sposób pobudzać, zachęcać i ciekawić malucha. Pluszowe są najlepsze dla maluchów, które jeszcze nie potrafią się podnosić, gdyż są bardzo lekkie i miękkie. Przeważnie mają każdą stronę kostki wykonanej z innego materiału, a do tego do jej brzegów są doszyte elementy szeleszczące, grzechoczące czy piszczące. Maluch dotykając ich odbiera różne bodźce, które świetnie stymulują jego mózg do rozwoju, czyli tworzenia nowych neuronów. W sprzedaży znajdziemy sensoryczne kostki edukacyjne, które na powierzchni mogą posiadać  kolorowe zwierzątka, literki, cyferki czy obrazki, które z pewnością dziecko dostrzeże. Na kostkach dla nieco starczych maluchów mogą się znajdować elementy ruchomo, które będą świetnie trenowały umiejętności motoryczne.

Taka kostka będzie świetną zabawką dla każdego dziecka w wieku niemowlęcym, ponieważ intensywnie wspomaga jego rozwój. Przede wszystkim rozwija umiejętności poznawcze i motoryczne. Maluch na pewno będzie ją badał na wszelkie możliwe sposoby, próbując ją wsadzić do buzi. Jest to bezpieczna zabawka, która jest polecana przez wielu pediatrów i znawców od rozwoju dzieci. Kupimy ją w każdym sklepie zabawkowych.