Przydomowe zadaszenie na samochód

Nie wszystkie prywatne domy posiadają garaże, lub też wystarczająco rozległe działki by można na nich postawić takowe. Właściciele samochodów często więc preferują tymczasowe rozwiązania, mające chronić samochód przed wpływem pogody podczas postoju na terenie posesji. Najczęściej wykorzystywane w tym celu są pokrowce samochodowe.

Wiata przydomowa na samochód

carportNie są one jednak najwygodniejszymi zabezpieczeniami samochodu, dlatego też ci właściciele samochodów którzy wolą mieć szybki dostęp do pojazdu decydują się znacznie częściej na użycie wiat samochodowych. Najpopularniejszą odmianą wiaty jest obecnie carport, czyli zadaszenie wsparte na stalowych kolumnach, przystawiane do ściany domu w miejscu w którym samochód ma być garażowany. Taka konstrukcja jest o wiele tańsza niż cena zakupu całego metalowego garażu, a jej montaż nie zajmuje więcej niż godzinę pracy. Zadaszenie to może być z powodzeniem instalowane przy każdym budynku, i błyskawicznie przestawione w inne miejsce. W razie potrzeby, taka wiata może być również rozbudowana, gdyż jest ona zbudowana z tych samych elementów co większość garaży blaszanych i modularnych. Z czasem więc może ona zostać uzupełniona o ściany lub drzwi wjazdowe, oraz dodatkowe wyjścia. Najczęściej jednak pozostaje ona wyłącznie zadaszeniem, osłaniającym pojazd przed deszczem i intensywnymi promieniami słonecznymi. Bardzo atrakcyjna cena jest największą zaletą carportów, podobnie jak łatwość ich montażu.

Są one więc idealnym sposobem na stworzenie przestrzeni do garażowania samochodów dla tych kierowców, którzy nie mogą z jakiegokolwiek powodu postawić osobnego garażu na posesji. Nie wymagają one również pozwoleń budowlanych gdyż są w całości traktowane jako zabudowania tymczasowe, nie mocowane trwale w podłożu.