Rekuperacyjne systemy w domach

W naszych mieszkaniach w rzeczywistości spędzamy dość dużo naszego czasu. Jednocześnie zużywamy powietrze jakie się we wnętrzu tego mieszkania znajduje. W związku z tym bardzo ważną sprawą jest to by wpuszczać do mieszkania powietrze świeże. Generalnie wydawać się może, że nie ma z tym żadnego problemu. Jednak zwróćmy uwagę na to, że wietrząc mieszkanie w czasie zimy doprowadzamy do tego, że tracone jest cenne ciepło. Dzięki nowym rozwiązaniom możemy jednak sporo ciepła odzyskiwać. 

Polecane systemy rekuperacyjne 

rekuperacjaŚwieże powietrze powinno być jak najczęściej wpuszczane do wnętrza naszych domów. Dzięki temu będziemy czuć się w nim lepiej i dodatkowo będziemy zdrowsi. W wydychanym powietrzu znajduje się przecież dwutlenek węgla, który musimy z mieszkania usunąć. Zużyte powietrze może też zawierać spore ilość bakterii, kurzu, roztoczy oraz najróżniejszych czynników chorobotwórczych. Wietrząc mieszkanie w zimie stracimy jednak cenne ciepło. Jego uzyskanie będzie wymagało od nas ponoszenia pewnych kosztów. Natomiast dzięki najnowszym technologiom możliwe jest pozyskanie świeżego powietrza z zewnątrz bez jednoczesnej utraty ciepła, które znajduje się w tym powietrzu jakie wewnątrz naszego mieszkania jeszcze się znajduje. Takie możliwości daje nam rekuperacja. Najważniejszym elementem składowym w systemach rekuperacyjnych jest właśnie rekuperator. Można spotkać się również z tym, że rekuperatory określa się jako wymienniki ciepła. Proces wietrzenia z odzyskiwaniem ciepła jest więc prowadzony w oparciu o rekuperator. Zużyte powietrze jest zasysane do rekuperatora, w którym z tego powietrza odzyskiwane jest to co najcenniejsze czyli ciepło. Następnie powietrze pozbawione ciepła jest wypychane na zewnątrz a do rekuperatora wciągane jest świeże powietrze z zewnątrz. Następuje w tym momencie przekazanie odzyskanego ciepła do powietrza świeżego. 

Posiadając w naszym domu systemy rekuperacyjne będziemy mogli stale wdychać świeże powietrze. Nowoczesne wersje rekuperatorów są niezwykle skuteczne. Mogą one odzyskiwać nawet do 90% ciepła z powietrza przeznaczonego na wypuszczenie na zewnątrz. Można więc łatwo wyciągnąć wnioski co do tego, że dzięki rekuperatorom możliwe jest zaoszczędzenie sporej ilości pieniędzy potrzebnych do uruchamiania systemów grzewczych.