Rośnie popularność wyrobów z wikliny

 

Moim marzeniem z dzieciństwa było posiadanie własnej restauracji lub kawiarni. Niedawno miałam okazję zrealizować to marzenie, co wzbudza we mnie mnóstwo entuzjazmu. Nabyłam lokal w miejscu chętnie odwiedzanym przez turystów i właśnie urządzam w nim klimatyczną kawiarnię. Najbardziej cieszę się z tego, że przy lokalu znajduje się mały ogródek, dzięki czemu latem goście będą mogli przebywać na zewnątrz. Uznałam, że doskonałym rozwiązaniem będzie umieszczenie w ogródku dużej ilości roślin.

Osłony na donice wykonane z wikliny

wzmocnione donice z wiklinyJednymi z najczęściej odwiedzanych lokali latem są te, które posiadają dostęp do ogródków. Dlatego ucieszyłam się, że będę właścicielką kawiarni właśnie z niedużym, ale urokliwym ogródkiem, który właśnie urządzam. Ogródek znajduje się w podwórzu uroczej kamienicy i z tego względu nie ma w nim zbyt dużej ilości ziemi. Większość jest wybrukowana. Dlatego rośliny musiałam umieścić w dużych donicach. Żeby całość prezentowała się odpowiednio atrakcyjnie, zakupiłam wzmocnione donice z wikliny, w których umieściłam różnego rodzaju rośliny. Same donice mają różne wielkości i kształty, a przez to, że są od środka wzmocnione, są bardziej odporne na zniszczenia, a przy tym cięższe, co jest bardzo istotne przy dużej ilości gości, którzy pojawiają się w lokalu. Wiklina wprowadza swojski klimat i można się przy niej poczuć jak w domu. Stąd nastawiłam się właśnie na tego typu osłonki na donice. Duże ich wersje stanęły na zewnątrz, ale kupiłam też małe wiklinowe donice, które są ozdobą dla kwiatów wewnątrz lokalu. W ostatnim czasie wiklinowe wyroby przeżywają swój renesans. Pojawia się ich w sklepach coraz więcej i są chętnie kupowane zarówno przez osoby bardzo młode, jak i nieco starsze. Najczęściej wiklinowe wyroby stosuje się do dekoracji balkonów lub tarasów, rzadziej spotkać je można we wnętrzach domów lub mieszkań.

Wiklinowe osłonki na donice w różnych rozmiarach okazały się wspaniałym pomysłem na dekorację ogródka w kawiarni. Rośliny umieszczone w tego typu donicach wprowadzają swojski, przytulny klimat, który doskonale sprawdza się o każdej porze roku. W ostatnim czasie na rynku może obserwować zwiększone zainteresowanie wyrobami z wikliny, które stają się dekoracją naszych domów, tarasów oraz balkonów.