Rowery dla najmłodszych dzieci

 

Jeśli nasze dziecko już opanowało jazdę na rowerze bez pedałów czyli na tzw. bieguwce to czas najwyższy wyprowadzić rowerek z pedałami. Takich jest w sprzedaży bardzo dużo, a rozpiętość cen nowa jest różnorodna. możemy znaleźć w sklepach lub salonach rowerowych rower dla dziecka już od 150 zł. Jednakże w przypadku takiego Rovera musimy patrzeć na jego wagę oraz jakość i sposób wykonania.

Jaki rower wybrać z pedałami dla dziecka?

rower z pedałami dla 3 latkaBardzo polecanych firm rowerowych jest bardzo dużo. Takie firmy mają także w ofercie rowery dla najmłodszych. Jeśli nasze dziecko umiejętnie jeździ już i trzyma równowagę na rowerze biegowym to znak że możemy go wymienić na większy rowerek. Polecany rower z pedałami dla 3 latka można kupić już z ramą 16 cali. Najważniejsze jest by taka rama była aluminiowa ponieważ tylko wtedy będzie ona lekka i odpowiednia dla naszego dziecka. Bardzo często w rowera dziecięcych mamy tylko kilka przerzutek. Oczywiście najważniejsze są hamulce tarczowe. Ponadto rowerki dziecięce mają piękne różnorodne kolory. Dla dziewczynek kupujemy rowerki w kolorze miętowym, fioletowym lub nawet różowy chłopcom natomiast najbardziej podobają się rowerki zielone, niebieskie oraz srebrne. Ponadto siodełka są zawsze wykonane i pokryte pianką dzięki czemu użytkowanie nie sprawia kłopotów. Dodatkowo niektóre rowerki mają z przodu Koszyczek to szczególnie jest ulubionym dodatkiem jeśli chodzi o rowery dla dziewczynek. W takim koszyczku dziewczynki przewożą swoje największe skarby oraz pluszowe pieski. Niewątpliwie najważniejsze podczas użytkowania takiego roweru jest bezpieczeństwo naszego dziecka. Zawsze przed sezonem musimy sprawdzić czy rower ma sprawne hamulce oraz na pompowane koła. Ponadto wszyscy bez względu na wiek powinni jeździć w kasku.

Firm, które sprzedaży mają polecane rowery z pedałami dla dzieci jest bardzo dużo. Rodzice jednak najczęściej stawiają na jakość oraz wykonanie takich rowerów. Lekki rower to cię dla naszego małego dziecka idealne, a jazda na nim nie sprawie mu najmniejszych  kłopotów. Cena za rower zależy oczywiście od producenta. Za rowerek możemy zapłacić zarówno 150 zł jaki 800 zł. Bardzo często dla dzieci przydadzą się boczne koła, dzięki czemu dziecko będzie mogło stabilnie trzymać równowagę.