Skuteczna poduszka antyrefluksowa

Pojawienie się na świecie dziecka, jest przełomowym momentem w życiu rodziców. Przygotowują się oni na ten moment już na wiele miesięcy przed rozwiązaniem, aby wszystko było gotowe na czas. Poza urządzeniem pokoju, najważniejsza jest wyprawka dla noworodka, która zawiera wszystkie, niezbędne artykuły, przydające się przez pierwsze miesiące życia.

Po co stosować poduszki antyrefluksowe u niemowląt?

poduszka antyrefluksowa dla niemowlątLekarz pediatrzy zalecają, aby noworodki i niemowlęta spały na płaskim podłożu, ponieważ ich ciągle kształtujący kręgosłup tego wymaga. Najczęściej maluchy śpią na twardych materacach, które sprzyjają ich układowi kostnemu i mają płaską poduszkę lub jej w ogóle nie mają. Jednak są dzieci, które mają problemy żołądkowe, które objawiają się częstym ulewaniem pokarmu. Taka sytuacja jest ułatwiona, kiedy dziecko leży na płaskim podłożu, a jeżeli nieco podniesiemy górną część ciała dziecka, możemy skutecznie zlikwidować ten problem. W tym celu doskonale się sprawdza poduszka antyrefluksowa dla niemowląt. Jest to produkt całkowicie bezpieczny i nie wpływa negatywnie na rozwój kostny dziecka. Poduszka antyrefluksowa może mieć wiele zastosowań, dzięki możliwości regulacji jej wysokości. Jej wnętrze jest wykonane ze specjalnej, hipoalergicznej pianki PUR, która nie powoduje alergii u małych dzieci. Do poduszki jest dołączony pokrowiec wykonany z miękkiej bawełny, który jest zapinany na zamek błyskawiczny. Zapewnia on doskonały przepływ powietrza, a poza tym bawełna chłonie wodę i zapobiega przegrzaniu dziecka podczas snu. Pianka, z jakiej jest wykonana poduszka, posiada małą gęstość i podwyższoną elastyczność, która doskonale dopasowuje się do główki dziecka. Tego typu poduszka powoduje, że dziecku się nie ulewa pokarm, gdyż leży cały czas pod delikatnym kątem, mając lekko uniesioną główkę.

Zaletą tejże poduszki jest możliwość prania pokrowca i samej pianki w pralce w temperaturze nawet sześćdziesięciu stopni. Jest ona miła w dotyku i miękka, więc maluchy będą się na niej czuły komfortowo. Poduszkę można kupić w jednej, uniwersalnej wielkości w wielu sklepach z artykułami dla niemowląt. Jest ona doskonała dla dzieci, które często zwracają mleko po karmieniu. Posiada ona niezbędne certyfikaty jakości, dzięki czemu jest ona bezpieczna w zastosowaniu.