Skuteczne lampy na owady

Osoby ceniące możliwość spędzania wieczorów na świeżym powietrzu bez ogromnej ilości owadów, mogą być zainteresowane lampami owadobójczymi. Doceniają to w szczególności alergicy, jak i osoby źle reagujące na ugryzienia komarów. Warto jednak zawczasu dowiedzieć się, jakie rodzaje lamp na owady są dostępne na rynku, w jaki sposób działają oraz kiedy najlepiej je stosować.

Zakup lamp UV przeciw owadom

lampy uv na owadyNajistotniejszym elementem działania każdej lampy na owady wydaje się wabik. W takich urządzeniach rolę spełnia świetlówka emitująca światło UV-A. Działa ona w sposób wabiący na owady, a następnie wbudowany mechanizm je eliminuje. Sposób pozbywania się owadów, jak również jego skuteczność, zależy od zastosowanego mechanizmu. Warto wybierać najlepsze jakościowo lampy uv na owady. Lampy rażące działają w oparciu o rażenie prądem zwabionych owadów. W tym przypadku w razie kontaktu owadów ze specjalną siatką pod napięciem, zostaje on porażony i spada do specjalnego pojemnika. Lampy lepowe są starym rozwiązaniem i działają na zasadzie lepa, do którego mają się przykleić owady. Połączenie lepów ze światłem UV pozwala na uzyskanie znacznie wyższego poziomu skuteczności. Istotne jest jednak to, iż wkład lepowy powinien być regularnie wymieniany. Trzecim rodzajem są lampy wiatrakowe. Owady zostają w nich zassane do środka lampy przy zastosowaniu wiatraczka. Nie jest on zabijany, zamiast tego może zostać wypuszczony ze specjalnego pojemniczka. Jest to najlepsze rozwiązanie dla osób, które chcą działać ekologicznie i nie zabijać owadów. W przypadku planowanego zakupu lampy na owady, warto w pierwszej kolejności określić jej zastosowanie. Jedne lampy sprawdzają się w domach, inne w restauracjach, a jeszcze inne w czasie wakacyjnych wyjazdów. W ostatnim przypadku możemy kupić modele na baterie. W restauracjach, sklepach spożywczych czy piekarniach warto zamiast tego postawić na modele lepowe albo wiatrakowe.

Reasumując, lampy na owady z każdym rokiem stają się coraz popularniejsze. Znajdują zastosowanie nie tylko w obiektach gastronomicznych czy innych związanych z żywnością, ale także w prywatnych domach. Mogą się idealnie nadać na wyjazd czy w czasie ciepłych letnich wieczorów spędzanych na tarasie. Znacznie ma jedynie wybór odpowiedniego modelu.