Skuteczne maski z filtrem

 

W sezonie grzewczym, czyli okresie od października do marca, wiele osób nosi na twarzach maseczki, chroniące ich przed szkodliwym wpływem zanieczyszczeń. Nie jest to obowiązek, ale ze względów bezpieczeństwa jest to zalecane przez lekarzy.

Kto powinien nosić maseczkę HEPA?

maska hepaMożna śmiało stwierdzić, że smog jest cichym zabójcą wielu ludzi, gdyż skutecznie uszkadza płuca i wpływa na pogorszenie stanu zdrowia. Osoby na co dzień żyjące w mieście, gdzie panuje duże zanieczyszczenie powietrza, powinny się przed nim skutecznie chronić i najlepsza w tym celu jest maska HEPA. Jest to obecnie najskuteczniejsza maseczka z filtrem, który jest w stanie zatrzymać niemalże dziewięćdziesiąt dziewięć procent zanieczyszczeń unoszących się w powietrzu. Przeważnie są to pyły zawieszone PM 2,5 i PM 10, kurz, pyłki roślin czy cząsteczki chorobowe takie jak wirusy i bakterie. Ze względu na wysoką skuteczność, maseczki z filtrem HEPA stosowane są na salach operacyjnych, w przemyśle spożywczym i farmaceutycznym. Lekarze zalecają, aby każdy kto przebywa w miejscu, gdzie panuje duże zanieczyszczenie powietrza, nosił maseczkę antysmogową. Jednak przede wszystkim te zalecenia dotyczą osób starszych, dzieci, kobiet w ciąży i ludzi z chorobami układu oddechowego. Cena maski z filtrem HEPA może wynosić od stu do nawet dwustu złotych. Zależy ona w dużej mierze od rodzaju filtra i modelu maski. Żeby każdy klient mógł znaleźć idealną dla siebie maseczkę, są one dostępne w kilku rozmiarach. Ważne żeby maska dobrze przylegała do twarzy.

Maski przeciwsmogowe mają różne rodzaje filtrów, jednak najlepszy jest HEPA. Jako jedyny zatrzymuje prawie wszystkie zanieczyszczenia, przez co jest najskuteczniejszy. Największy ich wybór znajdziemy w sklepach internetowych.