Sprawdzamy właściwości yerba mate

Popularny w Ameryce Południowej napar przygotowywany na bazie liści ostrokrzewu paragwajskiego to yerba mate. Roślina ta doskonale zwalcza zmęczenie, powoduje zmniejszenie uczucia głodu, a także wyostrza zmysły. W naparze znajdziemy mnóstwo mikroelementów, minerały oraz witaminy. Co jeszcze warto wiedzieć na temat wyjątkowych właściwości yerba mate? W jaki sposób należy prawidłowo pić napar z tej rośliny?

Stosujemy napar z yerba mate

yerba mate hurtowniaDo picia naparu z yerba mate wystarczy odrobina suszu, do tego bombilla oraz naczynko. Bombilla to specjalna rurka wyposażona w filtr, który oddziela fusy od naparu i jest niezbędna do picia takiego naparu. Początkujące osoby mogą zdecydować się na gotowe zestawy startowe, w których znajdziemy niezbędne akcesoria oraz zestaw próbek czy paczkę suszu. Gdy chcemy kupić yerba mate hurtownia jest odpowiednim miejscem. Napar ma doskonałe właściwości, w tym dostarcza energii, wspiera odchudzanie i detoksykację organizmu. Regularne picie naparu z ostrokrzewu poprawia koncentrację, a także może przekładać się na poprawę nastroju. Dodatkowo yerba mate wyróżnia się dużą zawartością naturalnej kofeiny o działaniu pobudzającym, ma działanie antyoksydacyjne, poprawia libido, poprawia koncentrację, jak również zmniejsza ryzyko występowania chorób układu krążenia. Dzięki temu stan zdrowia oraz samopoczucie osób pijących napar znacznie się poprawia.

W naparze z yerba mate znajdziemy wiele witamin oraz minerałów, które są niezbędne do codziennego funkcjonowania organizmu. Ważne są witaminy z grupy B, witamina C czy witamina E. Oprócz tego w naparze znajdziemy cynk, potas, fosfor czy wapń. Uwagę zwraca również magnez, ponieważ gdy kawa powoduje jego wypłukiwanie, to yerba mate w naturalny sposób go uzupełnia. Cennym składnikiem jest także kwas chlorogenowy.