Tapicerstwo meblowe — nowe życie staroci

Z biegiem czasu wszystko się starzeje, łącznie z meblami. Wystarczy, by minęło kilka lat, a ich tapicerka wyblaknie i będzie nieestetyczna. Zauważane będą również ślady użytkowania, na przykład plamy po jedzeniu, przetarcia czy dziury. Może zdarzyć się, że tapicerka zacznie się odrywać od foteli, krzeseł czy innych mebli. Wiele osób decyduje się wówczas na wyrzucenie brzydkiego mebla. Czy to jest sposób?

Jak w prosty sposób uatrakcyjnić meble tapicerowane?

specjalistyczne tapicerstwo mebloweNa śmieci najczęściej trafiają stare meble, które z uwagi na mało atrakcyjny wygląd, nie są zbyt chętnie oglądane na portalach ogłoszeniowych. Wyrzuca się też nowe produkty, które przez częste użytkowanie nie prezentują się już zbyt dobrze. Aby zaoszczędzić na wydatkach, a dodatkowo móc zyskać na sprzedaży, warto nadać zużytym meblom nowe życie. Jak to zrobić? Najlepiej zacząć od naprawy tapicerki. W zależności od rodzaju mebla, za usługę zapłaci się od kilkuset złotych do lekko ponad tysiąca. Specjalistyczne tapicerstwo meblowe pozwoli ożywić produkt, nadać mu dawnego blasku i sprawić, że ponownie będzie mógł on zdobić wnętrze domów bądź mieszkań. Usługa tapicerowania jest szczególnie ważna, jeśli mowa tu o meblach dość starych, z którymi wiążą się ciekawe historie i szkoda się ich pozbywać. Po odnowie tapicerki taki fotel czy kanapa będą wyglądały jak świeżo zakupione. Nie straci się przez to cennych wspomnień związanych z konkretnym meblem oraz zaoszczędzi się na kupnie zupełnie nowych produktów. Meble po renowacji tapicerki znacznie łatwiej jest sprzedać. Bardzo często uzyskuje się wynagrodzenie tylko niewiele niższe od oryginału, a w przypadku dobrze zachowanych antyków, można nawet na takim meblu zarobić. Warto przejrzeć cennik usług tapicerowania w swojej okolicy, a nawet porównać go z ofertą firm z daleka.

Dobrze przeprowadzona renowacja tapicerki pozwoli zachować fotel w idealnym stanie przez kolejne, długie lata. Sama usługa nie trwa długo. Z reguły może to być kilka dni, dlatego meble pozostawia się w punkcie i przyjeżdża się je odebrać, kiedy będzie na to czas. Podczas naprawy można zdecydować się o wyborze innej tapicerki, niż była oryginalnie. Pozwala to po części dostosować meble do wystroju wnętrza swojego domu, mieszkania, a nawet przedsiębiorstwa.