Termoizolacja pianką PUR

Zatrzymywanie ciepła w pomieszczeniach to bardzo ważna kwestia z kilku powodów. Z reguły jest tak, że jeśli chcemy ocieplić nasz dom to do tego celu wykorzystujemy styropian. Jakoś tak się utarło na przestrzeni ostatnich kilkunastu lat, że to właśnie ten materiał jest najczęściej stosowany przy tego typu pracach. Niemniej jednak warto wiedzieć, że obecnie dostępnych jest również wiele innych ciekawych rozwiązań. 

Efektywne ocieplanie budynków 

ocieplanie pianką pur mazowieckieStyropian jest bez wątpienia najbardziej popularnym materiałem, którzy wykorzystywany jest do ocieplania. Jednak warto zauważyć, że na przestrzeni ostatnich kilku lat zaczęły pojawiać się również inne rozwiązania, których skuteczność jest zaskakująco dobra. Przykładowo bardzo dużą popularnością zaczyna cieszyć się obecnie ocieplanie pianką PUR Mazowieckie jest zaś jednym z tych województw, w którym można bardzo łatwo znaleźć sprawdzone firmy, które tego typu zadaniami zajmują się na co dzień. Ocieplanie takie wykonywane jest poprzez przeprowadzenie serii natrysków z pianki poliuretanowej. Piana ta bardzo łatwo i szybko przylega do najróżniejszych powierzchni tworząc tym samym jednolitą warstwę, która bardzo skutecznie chroni przed utratą ciepła. Taka zdolność przylegania pianki do różnych powierzchni może sprawić, że piankę bez większych problemów nałożymy na najróżniejsze powierzchnie w tym również drewno czy też plastik. 

Na ten moment ocieplanie pianką poliuretanową jest niezwykle często praktykowane. Z reguły takie rozwiązania stosowane są na poddaszach. Niemniej jednak nie jest to jakąś regułą. Obecnie dostępne są takie rodzaje pianki poliuretanowej, które mogą być skutecznie zastosowane również na powierzchniach pionowych. W związku z tym pianką można ocieplać również ściany budynku a nie tylko strop.