Układanie kostki brukowej w ogrodzie

Nie miałam pomysłu na to, jak zagospodarować swój ogród. Z domem poszło mi łatwiej, miałam określoną wizję każdego pomieszczenia, a tu komplety brak wizji. Nie znałam się na roślinach, a ogród miał po prostu dobrze wyglądać i nie sprawiać problemów. Stawiałam na tuje i trawnik, jakąś altankę z miejscem ba grilla, ale bez kwiatów czy drzewek.

Kostka brukowa na chodniki

układanie kostki w poznaniuPostanowiłam porozmawiać ze znajomymi i nieco poszperać w Internecie licząc że coś mnie zainteresuje. Łąki kwietne, warzywniaki, czy ogrody zimowe to zdecydowanie nie było to. Jednak bardzo za to spodobała mi się kostka brukowa. Kojarzyłam ją z brzydkimi szarymi kostkami z betonu z których robi się chodniki w mieście. Okazało się jednak że jest także inny rodzaj kostki – granitowa- która także jest bardzo trwała, a prezentuje się o niebo lepiej. W dodatku spodobało mi się to, że można ją układać we wzory i sprawdzi się jako podłoże na chodnikach, przed garażem, jak również pod altanką, także z grillem. Zaczęłam szukać firmy, która oferuje układanie kostki w Poznaniu i szybko taką znalazłam. Było wiele firm oferujących takie usługi, ale ta miała kostkę w rożnych kolorach i atrakcyjne ceny za sam montaż. Zadzwoniłam i umówiłam się na wstępną wizytę fachowca. Powiedziałam co chcę mieć w ogrodzie, jakie kolory mnie interesują, a on dokonał wszelkich niezbędnych pomiarów. Potem następnego dnia przyjechał samochód dostawczy z zapasem kostki, a fachowcy wzięli się od razu do pracy. W jeden dzień wszystko było gotowe!

Byłam bardzo zadowolona z efektu końcowego. Jasna kostka kontrastująca z ciemnymi wzorami prezentowała się znakomicie, o wiele lepiej niż kostka z betonu. Teraz mogę już zabrać się za sianie trawy oraz sadzenie tui, bo większość prac wykończeniowych w ogrodzie już za mną.