Uniwersalne głowice do koszenia trawy

Jeszcze do niedawna nie przejmowaliśmy się zbytnio marką narzędzi, jakie dodawaliśmy do inwentarza firmy. Nikt nie przewidywał bowiem dokupywania do owych narzędzi akcesoriów, dlatego na stanie mamy bardzo zróżnicowane piły, kosiarki i przykraszarki, a niemal każda pochodzi od innego producenta.

Głowice do przykraszarek z uniwersalnym mocowaniem

uniwersalna głowica do kosy spalinowejDokupywanie głowic do przykraszarek i kos okazało się ogromnym problemem, gdyż za każdym razem musieliśmy szukać konkretnego modelu, pasującego do konkretnego narzędzia. Nie było to zbyt wygodne, dlatego też uniwersalna głowica do kosy spalinowej, mająca mocowanie pasujące do każdego typu kosy i przykraszarki, była akcesorium które zdecydowanie poprawiło nam komfort pracy. Owa głowica mogła być zamocowana w każdym modelu narzędzia, a wymienny zaczep pozwalał na instalację także w najbardziej nietypowych, niszowych kosach, jakie niejednokrotnie są w inwentarzu firm ogrodniczych czy leśnych. Głowice umożliwiały więc używanie najróżniejszego sprzętu bez większych problemów z wymianą elementu tnącego. Same głowice mogły być również rozłożone w celu konserwacji, lub też założenia nowej żyłki czy drutu tnącego, co nie było zbyt częstym widokiem wśród głowic do maszyn tnących. Owe głowice były bowiem przeznaczone do ogólnego użytku, aczkolwiek z łatwością można było je ulepszyć.

Uniwersalne głowice nie były jednak bardzo trudne do dostania, gdyż o dziwo można je było dostać w większości sklepów i hurtowni ogrodniczych, w których zaopatrywaliśmy się w sprzęt do pracy. Nie należą do szczególnie drogich, zwłaszcza biorąc pod uwagę ich kompatybilność z maszynami od najróżniejszych producentów, więc są idealnym zamiennikiem dla wszystkich standardowych głowic, pochodzących od producentów urządzeń, aczkolwiek mających niemal zawsze znacznie wyższą cenę.