Usztywniające i wzmacniające właściwości wigofilu w torebkach

Włóknina służąca do usztywniania wielu materiałów, używana nie tylko w krawiectwie, ale również do obijania niewidocznych części mebli czy jako wzmocnienie pokrowców, to właśnie wigofil. Jest produkowany za pomocą metody spunbound, która zapewnia materiałom odpowiednią miękkość z jednoczesną odpornością na ogień. Materiał nie pali się tylko topi, a wytrzymałość na strzępienie i rozdarcia sprawiają, że w krawiectwie użycie wigofilu w torebkach idealnie je usztywni.

Zastosowanie włókniny wigofil do produkcji torebek

wigofil do torebekŁatwy w obróbce wigofil można spotkać w wielu branżach. Jest używany w obuwnictwie czy krawiectwie, ale stosuje się go też do produkcji pokrowców, warstw poślizgowych materacy i obić do mebli. W krawiectwie używa się wigofilu do wzmacniania materiału przy guzikach i zamkach błyskawicznych a także do produkcji tzw. eko-toreb, których częste używanie wymaga niestrzępiącego się materiału. Jest łatwy do cięcia i szycia, dzięki czemu można robić z niego cienkie lamówki i używać w miejscach potrzebujących tylko niewielkiego skrawka materiału. Włóknina wigofil do torebek z eko-skóry stosowana jest jako wzmocnienie i usztywnienie, a w tańszych modelach nawet jako podszewka. Materiał ten początkowo jest bardzo miękki, ale mechaci się i po czasie zaczyna przypominać w dotyku plastik, przez co nie stosuje się go jako podszewki zbyt często. Do usztywnienia wigofil można łączyć z materiałem wierzchnim lub dodawać na koniec procesu szycia w mniejszych akcesoriach, jak na przykład portfele czy kosmetyczki. Akcesoria z dodatkiem tego materiału są dużo trwalsze a pokrowce dodatkowo porządnie zabezpieczają schowane w środku przedmioty, co może je uratować w razie upadku. Przez właściwości niepalne wigofilu materiałów z jego dodatkiem nie powinno się prasować, ponieważ po wpływem ognia zaczyna się topić. Prasowanie w zbyt wysokiej temperaturze może go więc całkowicie zniekształcić.

Włóknina wigofil używany do produkcji torebek usztywnia je i wzmacnia, dzięki czemu dłużej zachowują swój kształt. Dodatkowe zabezpieczanie sprawia, że wigofil świetnie sprawdza się przy produkcji pokrowców, ale szeroki wachlarz jego zastosowań nie ogranicza się tylko do krawiectwa. Właściwości tej włókniny utrwalają wiele produktów i nawet nie wiemy, że spotykamy się z nią na co dzień.