W pełni bezpieczny samochodzik na akumulator

istnieją zabawki na które nigdy moda nie przechodzi, producenci widząc, jak duże jest na nie zapotrzebowanie starają się je z roku na rok coraz to bardziej udoskonalać. Świetnym tego przykładem są auta na akumulator dla dzieci, które na lata były zapomnianą zabawką, a obecnie przechodzą prawdziwy renesans zwów ciesząc się popularnością, jak na początku, gdy pokazały się na rynku zabawek. 

Nowoczesny samochód na akumulator

auta dla dzieci na akumulatorWielu z nas z pewnością pamięta tego typu zabawki za czasów swojego dzieciństwa. Niegdyś, kiedy dopiero zabawki te wchodziły na rynek i były technologiczną nowością uchodziły za wręcz futurystyczne zabawki wobec których miało się spore oczekiwania. Wówczas jednak technologia nie była aż tak rozwinięta, jak dziś toteż samochody te często bywały wadliwe. Wieszały się, czerpały mnóstwo prądu podczas ładowania, a działały przez dosłownie kilka minut. Kwestie bezpieczeństwa również stały pod wielkim znakiem zapytania ponieważ auta potrafiły szarpać tak przy ruszaniu, jak i hamowaniu. Dziś te czynniki zostały całkowicie wyeliminowane z zabawek, a auta dla dzieci na akumulator w niczym już nie przypominają tych sprzed laty. Akumulatory są znacznie bardziej pojemne zapewniając dłuższy czas zabawy, a jednocześnie są bardziej energooszczędne. Zabawki też są bezpieczniejsze ponieważ ruszają powoli z miejsca rozpędzając się do maksymalnej prędkości i w podobny, płynny sposób hamują. Ponadto to modeli często dołączany jest specjalny pilocik umożliwiający rodzicu pełną kontrolę nad pojazdem. Oznacza to, że w każdej chwili rodzic może zatrzymać autko, jeśli zajdzie taka potrzeba lub zablokować jego prędkość, aby nie poruszało się szybciej. Sprawia to, że zabawka jest w pełni bezpieczna dla malucha, a rodzic nie musi się obawiać o potencjalne niebezpieczeństwo.

Co więcej zabawki te zostały unowocześnione nie tylko pod względem bezpieczeństwa, ale również gadżetów. Niegdyś autka posiadały naklejki imitujące światła, a dzisiejsze modele mają prawdziwe światła, które rzeczywiście świecą co jest bardzo przydatne podczas np: wieczornej zabawy. W autkach jest również wgrane często radyjko z piosenkami dla dzieci, czy nawet bajkami. Możemy też spotkać się z wejściem na usb, które pozwala nam wgrać ulubione piosenki lub bajki naszego malucha.