Wybór akcesoriów do aparatów słuchowych

Ważna jest współpraca z audiologiem, ponieważ konieczna jest wczesna interwencja, aby ocenić, jaki rodzaj aparatu słuchowego jest dla niego najbardziej odpowiedni. Nawet dziecko z minimalną słyszalnością może skorzystać z centrum aparatów słuchowych. Należy upewnić się, że sprzęt jest regularnie sprawdzany, ponieważ rozładowane baterie i zatkane wkładki uszne mogą uniemożliwić osobie słyszenie.

Kiedy zdecydować się na aparat słuchowy?

akcesoria do aparatów słuchowychPrawdopodobnie zostaniemy poddani testowi tympanometrii. Ten test koncentruje się na uchu środkowym. Możemy poczuć lekkie uczucie ucisku i usłyszymy kilka sygnałów dźwiękowych. Ten test pomaga audiologowi ocenić, czy mamy infekcję lub płyn w uchu. Kolejnym testem, któremu przejdziemy, będzie test obejmujący słuchawki. Zostaniemy poproszeni o wysłuchanie różnych tonów i wskazanie, kiedy usłyszymy dźwięk. Ten test jest zwykle przeprowadzany w dźwiękoszczelnej kabinie. Przewodnictwo kostne to test polegający na umieszczeniu wibratora za uchem, który wskazuje najcichszy dźwięk, jaki można usłyszeć, gdy bezpośrednio celujemy w ucho wewnętrzne. Utrata słuchu występuje w różnych miejscach ucha i istnieją różne diagnozy utraty słuchu. Zwykle dzielą się one na trzy kategorie: przewodzące, czuciowo-nerwowe i mieszane. Na podstawie wyników badań audiolog może skierować nas do specjalisty od uszu, nosa i gardła w celu wykonania dalszych badań lub rekomendacji. Jeśli mamy szum w uszach, istnieje kilka możliwych rozwiązań. Istnieje terapia tego problemu, ale inną opcją leczenia, która może pomóc w przypadku szumów usznych, są implanty ślimakowe, oraz inne akcesoria do aparatów słuchowych. Uważa się, że są one jedną z lepszych opcji rozwiązania tego problemu. Jeśli po pracy w hałaśliwym miejscu mamy poważne objawy, koniecznie należy porozmawiać o tym z szefem. Mogą również być w stanie zrekompensować nam wizytę w poradni słuchowej, a nawet ewentualne leczenie, jeśli popełniają błąd. Ważne jest, aby nie opóźniać czegoś takiego, ponieważ prawdopodobnie będzie się tylko pogarszać w miarę upływu czasu. Jeśli pójdziemy do poradni słuchu, prawdopodobnie wykonają bezpłatne badanie, aby sprawdzić poziom ubytku. Kupując aparat słuchowy, trzeba podjąć wiele decyzji. Podejmowanie tych decyzji jest czymś, czego z pewnością nie należy lekceważyć ze względu na poprawę jakości życia, którą można osiągnąć dzięki odpowiedniej pomocy.

Jedną rzeczą, którą należy wziąć pod uwagę przy wyborze aparatu słuchowego, jest rodzaj używanej elektroniki. Elektronika aparatu słuchowego odnosi się do sposobu, w jaki dźwięk jest przenoszony z otoczenia do ucha wewnętrznego. Wszystkie aparaty słuchowe wzmacniają dźwięki, aby były głośniejsze, co ułatwia ich słyszenie.