Wybór wózka dla osoby niepełnosprawnej

 

Osoby niepełnosprawne, które mają kłopot z poruszaniem się, potrzebują odpowiedniego sprzętu. Takiego, który zapewni im swobodę oraz przede wszystkim wygodę. Na rynku mamy dwa takie sprzęty, wózek inwalidzki oraz skuter elektryczny. Który z nich bardziej opłaca nam się zakupić?

Plusy posiadania skutera inwalidzkiego

wózki inwalidzkie elektryczne typu skuterJeszcze do niedawna większość osób inwestowała w standardowe wózki inwalidzkie. Na ulicach bardzo rzadko można było zobaczyć skuter elektryczny. Obecnie jednak ta sytuacja powoli się zmienia. Coraz więcej osób inwestuje właśnie w wózki typu skuter. Dlaczego? Mają one bowiem mnóstwo funkcji, których nie posiada standardowy wózek. Przede wszystkim są one napędzane elektrycznie. Nie trzeba zatem używać siły własnych rąk do tego, by je napędzać. Tymczasem gdy musimy polegać na swoich własnych rękach jadąc przykładowo pod górkę, nie zawsze jest nam łatwo. Jeśli natomiast jakaś osoba jest już w podeszłym wieku i nie jest w stanie sama pchać wózka, wówczas zawsze musi mieć kogoś przy sobie. To natomiast sprawia, że trudno jest jej poczuć się swobodnie. Może być mocno ograniczona, co prowadzi do przygnębienia. Dziś wózki inwalidzkie elektryczne typu skuter, właśnie z tego względu cieszą się rosnącą popularnością. Przede wszystkim są bardzo wygodne i gwarantują swobodę w poruszaniu się. Można nimi przejechać nawet długi dystans i się nie zmęczyć. Niektóre z nich posiadają dodatkowe udogodnienia, przykładowo zamontowane koszyki, w których można przewozić sobie zakupy.

Oczywiście wózki elektryczne typu skuter, są droższe od wózków standardowych. Jednak obecnie bardzo często można uzyskać na nie dofinansowania, co jest sporym plusem. Można je także kupować na raty bądź z tzw. drugiej ręki. Jest zatem mnóstwo alternatywnych możliwości.