Wygodny wózek rowerowy

Dla nowo narodzonego dziecka, najbezpieczniejszy i najwygodniejszy jest głęboki wózek zwany gondolą, który zakłada się na stelaż, zamiennie ze spacerówką. Starsze dziecko, które może już siedzieć i zaczyna chodzić, można wozić w wózku spacerowym, w którym poznaje świat z nowej perspektywy. Rodzice, który często jeżdżą na rowerach, zamiast klasycznego wózka, wybierają praktyczne przyczepki rowerowe.

Dlaczego wózek rowerowy jest lepszy od spacerówki?

wózki roweroweAktywni sportowo rodzice nie chcą rezygnować ze sportów, tylko dlatego, że ich rodzina się powiększyła. Szukają różnych rozwiązań, które umożliwiają im zabieranie ze sobą dzieci. Jeżeli są fanami jazdy na rowerze, to wózki rowerowe będą doskonałym wyborem. Są to lekkie wózki, które mogą służyć jako przyczepka, lub wózek do biegania. Ponieważ posiadają one podobne wyposażenie do klasycznych wózków, to można je wykorzystywać jako spacerówkę, z którą pojedziemy na zakupy, do parku, czy nawet zabierzemy na wakacje. Pod siedziskiem znajduje się pojemna torba na przeróżne bagaże, za plecami dziecka jest pewnego rodzaju kuferek, który pełni rolę torby pielęgnacyjnej powszechnie stosowanej w zwykłych wózkach.  Zmiana przeznaczenia wózka jest bardzo łatwa, gdyż przednie koło jest demontowane, z na jego mieście jest zakładany specjalny dyszel rowerowy, z który jest łączona rama roweru rodzica.  W przyczepce można przewozić jednocześnie jedno, lub dwójkę dzieci, ponieważ jest na tyle miejsca. Każdy maluch jest przypięty pięciostopniowymi pasami bezpieczeństwa, aby w trakcie podróży był cały czas we właściwej pozycji. Głowę dziecka chroni zagłówek, który rośnie razem z nim, ponieważ posiada możliwość regulacji. Wózek ma obniżony środek ciężkości, przez co jest niemalże niemożliwe jego wywrócenie w trakcie jazdy. Nowoczesne amortyzatory zapewniają komfortową jazdę po każdej nawierzchni.

Wielu rodziców szuka używanych wózków do roweru, ponieważ przeważnie nie są one zbyt zniszczone, a ich cena jest bardzo atrakcyjna. Nowy wózek, w zależności od firmy i modelu, może kosztować nawet ponad dwa tysiące złotych, a używany zaledwie połowę tej ceny. Niektóre firmy oferują możliwość wynajęcia na określony czas wybranego wózka rowerowego, co jest bardzo korzystną ofertą. Ważne żeby wózek był sprawny.