Z czego tworzone są folie typu Flowpack?

W oebcncyh czasach większość etapów produkcji żywności odbywa się w pełni automatycznie. Oczywiście, aby było to możliwe, trzeba stosować odpowiednie rodzaje opakowań, jak również maszyn. Opakowania muszą być w pełni bezpieczne dla żywności.

Czym jest folia flowpack?

folie flowpack w rolkachProdukcja żywności jest bardzo złożonym, wieloetapowymi procesem. Bardzo ważne jest, aby każdy z tych etapów był jednocześnie dokładny, ale także i szybki. Właśnie dlatego obecnie tak popularne są folie flowpack w rolkach. Folie takie to nic innego, jak dostoswane do użycia na maszynach pakujących opakowania do żywności. Folie takie oczywiście muszą być koniecznie stworzone z takich tworzyw, które sa w pełni bezpieczne dla żywności. Oprócz tego bardzo często składają się one z kilku warstw tworzyw, a dzięki temu są wstanie lepiej chronic żywność przed zbyt szybkim procesem psucia. Co jednak najważniejsze, folie takie dzielą swoja nazwę z maszynami do pakowania żywności, nazywanymi również Flowpack. Proces przetwarzania takiej folii na opakowanie jest bardzo prosty i co ważniejsze, folie te nadają się do apwkoania pojedynczych produktów, jak również większych serii mniejszych produktów. Zanim zacznie się pakowanie, najpierw folia ta jest zgrzewna po jednej stronie, tworząc w ten sposób charakterystyczną kieszeń. Następnie, umieszcza się w niej albo jeden produkt spożywczy, albo tez mniejsze produkty takie jak cukierki. Następnie następuje ostatni etap, polegający na zgrzaniu folii flowpack po drugiej stronie. Powstałe w ten sposób opakowanie ma cechy opakowania wysoko barierowego. Dzięki temu, można mieć pewność, ze żadne czynniki, które mogłyby negatywnie oddziaływać na żywność, przedostaną się przez to opakowanie. Dlatego też właśnie tego rodzaju folie pakujące cieszą się obecnie tak wysokim poziomem popularności. Można się z nimi spotkać w praktycznie każdym większym przedsiębiorstwie, które zajmuje się produkcją żywności na większą skalę. Użycie tych opakowań znacznie przyśpiesza i usprawnia procesy produkcyjne.

Aby przedłużyć przydatność produktów spożywczych do  spożycia, trzeba je właściwie zapakować. Obecnie takie produkty pakuje się w specjalne folie, których można używać również na specjalnych maszynach pakujących. Folie takie bardzo dobrze chronią żywność przed zepsuciem.