Zakup dobrej moskitiery

 

Lato jest tą porą roku, podczas której bardzo chętnie spędzamy czas na świeżym powietrzu. Poza upałami, które mogą być dla nas bardzo uciążliwe istnieje również drugi aspekt, za którym nikt nie przepada. Są to komary. W przypadku pobytu na dworze ich obecność jest jednak znacznie mniej dokuczliwa, niż w sytuacji, gdy wieczór spędzamy w domu. Nie mniej jednak najgorsza wydaje się być również noc. Dźwięk komarów jest w stanie uniemożliwić nam zaśnięcie.

Wybór moskitiery okiennej

moskitiery - warszawaZ tego też powodu na rynku możemy znaleźć różnego rodzaju środki zapobiegawcze. Wśród nich możemy wymienić aerozole, czy inne substancje o charakterze odstraszającym. Może także skorzystać z metod naturalnych i postawić w naszej sypialni kilka doniczek z lawendą. Jej zapach działa bowiem niezwykle skutecznie na komary. Odstrasza je od danego miejsca. Niestety nie zawsze może przynieść to skuteczny efekt. W związku z tym warto jest skorzystać z rozwiązań, które można określić mianem klasycznych. Należy do nich zakup oraz montaż moskitiery okiennej. Na rynku dostępne są różne rodzaje moskitier. Wśród nich możemy wymienić między innymi tradycyjne moskitiery w formie siatki, które przyklejamy na otwór okienny. Drugą opcją są moskitiery kratkowe. Ten typ moskitier jest montowany na zasadzie zatrzasków. Również dokonujemy jego montażu w otworze okiennym. Nabycie tego rodzaju urządzeń nie jest dla nas problemem. Moskitiery znajdziemy zarówno w sklepach stacjonarnych, jak również w sklepach internetowych. Jeśli chodzi o niedrogie moskitiery – warszawa jest miastem, w którym bardzo łatwo znajdziemy wszystkie dostępne typy tego rodzaju zabezpieczeń. Dzięki temu ich zakup nie będzie stanowił dla nas problemu. Ważne jest jednak dokładne sprawdzenie rozmiaru moskitiery, który będzie nam potrzebny. Na ogół w przypadku moskitier siatkowych konieczne jest docinanie siatki pod kątem wymiaru okna. W ten sposób siatka idealnie przylega do całego okna i zasłania otwór okienny.

W przypadku moskitier kratkowych konieczne jest podanie dokładnego rozmiaru otworu okiennego. W ten sposób producent wykonuje poszczególne moskitiery na podstawie naszego indywidualnego zamówienia. Daje nam to możliwość łatwego montażu tego urządzenia. Ważne jest przy tym zwrócenie uwagi na lokalizację zatrzasków.