Zakup mis i gongów tybetańskich

W zeszłym roku odbyłam moją wymarzoną podróż na Daleki Wschód. Przeznaczyłam na nią aż dwa miesiące, dzięki czemu poznałam tamtejszą kulturę, wierzenia i praktyki, które pomagają zachować harmonię w życiu. Do kraju wróciłam nie tylko bogatsza o wspomnienia, ale też o pomysły na wykorzystanie zdobytej wiedzy w praktyce. Postanowiłam otworzyć miejsce, w którym ludzie będą mogli się wyciszyć przy praktykowaniu jogi oraz różnych technik medytacyjnych.

Medytacja przy dźwiękach mis

najlepsze misy tybetańskieŚwiat, który zobaczyłam w Azji, znacznie różni się od naszego zachodniego. Tamtejsi ludzie zazwyczaj nie należą do najbogatszych, ale potrafią cieszyć się życiem i w większości są szczęśliwi. Jedną z praktyk, która mocno mnie zaintrygowała, jest medytacja przy dźwiękach gongów i specjalnych mis. Podobno wibrują one na częstotliwości, która pozwala się nam wyciszyć i rozwinąć duchowo. Kiedy wróciłam do Polski, znalazłam w mojej miejscowości rodzinnej osoby, które zawodowo zajmują się medytacją tybetańską i wraz z nimi otworzyłam punkt medytacji. Największym zainteresowaniem cieszą się te przy wykorzystaniu gongów i mis. Do przeprowadzania tych sesji zamówiłam najlepsze misy tybetańskie i gongi, jaki mi się udało zakupić na naszym rodzimy rynku. Zarówno misy, jak i gongi wykonane są z metalu i mają różne wielkości. Te wielkości wpływają na wysokość wydawanych dźwięków oraz ich długość. Największe misy po uderzeniu potrafią wibrować nawet przez kilka minut. Wielu uczestników naszej sesji po jakimś czasie kupuje sobie takie misy do domu. Nie wiem, czy używają ich do medytacji, czy stawiają jako inspirującą dekorację, ale na pewno wszyscy chętnie do nas wracają. Relaks przy dźwiękach gongów i mis jest niesamowity. Dzięki nim można się przenieść do zupełnie innego świata, z którego człowiek wraca z uśmiechem na twarzy. Poza misami, które już mamy, będę szukać też innych, żeby urozmaicić wydawane przez nie dźwięki.

Z mojej długiej wycieczki do Azji przywiozłam ze sobą inspirację na własną działalność gospodarczą, która przy okazji jest pomocą niesioną osobom, potrzebującym wyciszenia. A takich osób w dzisiejszym świecie jest naprawdę dużo. Najchętniej korzystają one u nas z sesji medytacyjnych, które odbywają się przy dźwiękach specjalnych mis oraz gongów tybetańskich.