Zastosowanie mini grzechotki w warsztacie

Praca w warsztacie musi być poparta używaniem odpowiednich narzędzi. W wielu wypadkach odkręcanie śrub za pomocą kluczy płaskich lub imbusowych, może być dużo wolniejsze, niż miałoby to miejsce w przypadku na przykład grzechotek. Jeżeli często pracujemy w warsztacie, na pewno przyda nam się grzechotka o małych wymiarach, którą możemy odkręcać wiele śrub. Jakie zalety może mieć grzechotka mini 1,4″?

Grzechotka mini używana do wielu prac

mini grzechotka do bitówBardzo małe wymiary tego typu narzędzia sprawiają, iż jest ono niezwykle poręczne, i może być wykorzystywane do prac przy samochodach, motocyklach czy rowerach. Mini grzechotka do bitów z podgumowaną rękojeścią może być niezbędna po to, aby bez posiadania wkrętarki akumulatorowej szybko wykręcić lub przykręcić śrubę o różnych wymiarach. Grzechotki tego typu pracują nie tylko pod obciążeniem, ale mogą być używane także do szybkiego wkręcenia śruby na luźno. Narzędzie owo jest tak popularne, gdyż jego mechanizm jest tak skonstruowany, aby móc szybko i bezproblemowo wkręcać śruby w obie strony. Kierunek pracy możemy ustawiać za pomocą specjalnego przełącznika, który jest umieszczony tuż przy rękojeści. Dzięki temu praca staje się wygodna, a przełącznik może być przestawiany jednym palcem. Mini grzechotka jest używana w warsztatach rowerowych także dlatego, iż modele z wbudowanym mechanizmem dynamometrycznym, mogą być używane do przykręcania śrub z odpowiednim momentem.

Szybkie wymienianie bitów w grzechotce umożliwia bardzo wygodne dopasowywanie, i dobieranie na przykład bitów ampulowych (imbusowych), trorx czy innych, które mogą być aktualnie potrzebne przez nas w warsztacie. Zmiana bitów odbywa się za pomocą jednego prostego ruchu, co znacznie skraca czas pracy, i zmniejsza trudności w pracach precyzyjnych.