Zwiedziłem całą Europę podróżując busami

 

Kilka lat temu zafascynowałem się możliwością podróżowania, zwiedzania świata i opisywania wszystkiego na moim podróżniczym blogu. Przez wiele lat rozwijałem mojego internetowego bloga z największą starannością. A gdy już zdobyłem spore grono stałych odwiedzających to zacząłem nagrywać relację ze swoich niecodziennych podróży. Bo właśnie taki mam sposób na podróżowanie – nieszablonowy i inny niż wszyscy. Ostatnio postanowiłem zwiedzić dokładnie cały nasz kontynent.

Podróż busami po Europie zacząłem w Warszawie

najlepsze busy z warszawy do belgiiMoja ostatnia podróż była naprawę nietypowa, ale i pewnie nie zapomniana. Chciałem nakręcić filmy trochę na podobieństwo tych blogerów, którzy dokumentują podróżowanie po świecie najpiękniejszymi liniami kolejowymi. Przy czym ja zdecydowałem się na inny środek transportu, a mianowicie na małe busy kursujące codziennie po całej Europie. Swoją podróż postanowiłem zacząć oczywiście od stolicy naszego kraju. I od razu mogę napisać, że mamy najlepsze busy z Warszawy do Belgii i lepszych nie mają w całej Europie. A łącznie przejechałem busami ponad dziesięć tysięcy kilometrów. Z Warszawy wyruszyłem busem do Belgii a stamtąd dalej w podróż po wszystkich zachodnioeuropejskich stolicach. I naprawdę z doświadczenia mogę powiedzieć, że jeśli chodzi o przewozy busami to w naszym kraju mamy najlepsze możliwości w tym zakresie. Busy, które wożą nas Polaków za granicę, są czyste i zadbane. Większość firm oferuje przewozy międzynarodowe głównie nowymi autami. A w wielu innych krajach, których nie wymienię z nazwy, podróż czystym busem była jedynie marzeniem. W każdym razie wszystkie moje przygody opisałem na moim blogu. Zamieściłem tam również wyliczenia kosztów podróży i tutaj znowu zaskoczenie – bilety na busa na trasach międzynarodowych są w naszym kraju najtańsze w całej Europie.

Nie wszystkie busy, którymi podróżowałem po naszym kontynencie były na wysokim poziomie. W zasadzie to jedynie polskie firmy oferują te przewozy tak jak powinny wyglądać. Nowoczesne, czyste i zadbane pojazdy sprawiają świetne wrażenie na pierwszy rzut oka. Podróżuje się nimi wygodnie i ma się naprawdę sporo miejsca dookoła siebie. A wszechobecne multimedia sprawiają, że podczas wielogodzinnej podróży nie można się nudzić. Takie busy jak u nas to za granicą są rzadko spotykane.